RES 1 GOHM 1% 16W AXIAL
Product StatusActive
Resistance1 GOhms
Tolerance±1%
Power (Watts)15.5W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesHigh Voltage, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 225°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.335" Dia x 4.803" L (8.50mm x 122.00mm)
Failure Rate-
TT-DKEY-MOX96021007FTE-ND
in stockINR 6665.759999999999
Ohmite
1 1
Ohmite MOX96021007FTE-ND
Ohmite MOX96021007FTE-ND
Sku: TT-DKEY-MOX96021007FTE-ND
Description of product
RES 1 GOHM 1% 16W AXIAL
Product StatusActive
Resistance1 GOhms
Tolerance±1%
Power (Watts)15.5W
CompositionMetal Oxide Film
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial