RES 7.5 OHM 1% 15W TO126
Product Attributes:
SeriesKool-Pak®MP900
Product StatusActive
Resistance7.5 Ohms
Tolerance±1%
Power (Watts)15W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient-20/ +80ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseTO-126-2
Supplier Device PackageTO-126
Size / Dimension0.320" L x 0.110" W (8.12mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.450" (11.44mm)
Number of Terminations2
Failure Rate-
TT-DKEY-MP915-7.50F-ND
in stockINR 739.35
Caddock Electronics Inc.
1 1
Caddock Electronics Inc. MP915-7.50F-ND
Sku: TT-DKEY-MP915-7.50F-ND
Description of product
RES 7.5 OHM 1% 15W TO126
Product Attributes:
SeriesKool-Pak®MP900
Product StatusActive
Resistance7.5 Ohms
Tolerance±1%
Power (Watts)15W
CompositionThick Film
Package / CaseTO-126-2
Supplier Device PackageTO-126