RES 1M OHM 10% 2W AXIAL
Product Attributes:
SeriesOY
Product StatusActive
Resistance1 MOhms
Tolerance±10%
Power (Watts)2W
CompositionCeramic
FeaturesMoisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient-1000/ -1600ppm/°C
Operating Temperature-40°C ~ 220°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.276" Dia x 0.748" L (7.00mm x 19.00mm)
Height - Seated (Max)-
Number of Terminations2
Failure Rate-
TT-DKEY-OY105KE-ND
in stockINR 250.55999999999997
Ohmite
1 1
Ohmite OY105KE-ND
Ohmite OY105KE-ND
Sku: TT-DKEY-OY105KE-ND
Description of product
RES 1M OHM 10% 2W AXIAL
Product Attributes:
SeriesOY
Product StatusActive
Resistance1 MOhms
Tolerance±10%
Power (Watts)2W
CompositionCeramic
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial