RES 39K OHM 1/4W 1% AXIAL
Product Attributes:
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
Product StatusActive
Resistance39 kOhms
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
Height - Seated (Max)-
Number of Terminations2
Failure Rate-
TT-DKEY-RN60D3902FB14-ND
in stockINR 51.839999999999996
Vishay Dale
1 1
Vishay Dale RN60D3902FB14-ND
Vishay Dale RN60D3902FB14-ND
Sku: TT-DKEY-RN60D3902FB14-ND
Description of product
RES 39K OHM 1/4W 1% AXIAL
Product Attributes:
Product StatusActive
Resistance39 kOhms
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial