RES 50M OHM 1% 1W RADIAL
Product Attributes:
SeriesSlim-Mox
Product StatusActive
Resistance50 MOhms
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage, Non-Inductive
Temperature Coefficient50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Package / CaseRadial
Supplier Device PackageRadial
Size / Dimension0.580" L x 0.100" W (14.73mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.340" (8.64mm)
Number of Terminations2
Failure Rate-
TT-DKEY-SM102035005FE-ND
in stockINR 819.3600000000001
Ohmite
1 1
Ohmite SM102035005FE-ND
Ohmite SM102035005FE-ND
Sku: TT-DKEY-SM102035005FE-ND
Description of product
RES 50M OHM 1% 1W RADIAL
Product Attributes:
SeriesSlim-Mox
Product StatusActive
Resistance50 MOhms
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
Package / CaseRadial
Supplier Device PackageRadial