RES 33 OHM 5% 35W TO220
Product Attributes:
SeriesTR
Product StatusActive
Resistance33 Ohms
Tolerance±5%
Power (Watts)35W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 175°C
Package / CaseTO-220-2
Supplier Device PackageTO-220
Size / Dimension0.400" L x 0.175" W (10.16mm x 4.44mm)
Height - Seated (Max)0.591" (15.00mm)
Number of Terminations2
Failure Rate-
TT-DKEY-TR35JBC33R0-ND
in stockINR 1002.2399999999999
Stackpole Electronics Inc
1 1
Stackpole Electronics Inc TR35JBC33R0-ND
Sku: TT-DKEY-TR35JBC33R0-ND
Description of product
RES 33 OHM 5% 35W TO220
Product Attributes:
SeriesTR
Product StatusActive
Resistance33 Ohms
Tolerance±5%
Power (Watts)35W
CompositionThick Film
Package / CaseTO-220-2
Supplier Device PackageTO-220