RES 10K OHM 0.6W 0.005% RADIAL
Product Attributes:
SeriesZ
Product StatusActive
Resistance10 kOhms
Tolerance±0.005%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max)0.336" (8.53mm)
Number of Terminations2
Failure Rate-
TT-DKEY-Y1453-10KA-ND
in stockINR 4151.52
Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y1453-10KA-ND
Sku: TT-DKEY-Y1453-10KA-ND
Description of product
RES 10K OHM 0.6W 0.005% RADIAL
Product Attributes:
SeriesZ
Product StatusActive
Resistance10 kOhms
Tolerance±0.005%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-