RF ANT 915MHZ WHIP STR N TYPE M
Product Attributes:
SeriesMFB
Product StatusActive
RF Family/StandardCellular
Frequency GroupUHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band)915MHz
Frequency Range902MHz ~ 928MHz
Antenna TypeWhip, Straight
Number of Bands1
VSWR-
Return Loss-
Gain5dB
Power - Max150 W
FeaturesCable - 609.6mm
TerminationN Type Male
Ingress Protection-
Grade-
Qualification-
Mounting TypeBracket Mount
Height (Max)50.748" (128.90cm)
Applications-
TT-DKEY-3299-MFB9155-ND
in stockINR 17445.6
Amphenol PCTEL
1 1
Amphenol PCTEL 3299-MFB9155-ND
Amphenol PCTEL 3299-MFB9155-ND
Sku: TT-DKEY-3299-MFB9155-ND
Description of product
Product Attributes:
SeriesMFB
Product StatusActive
RF Family/StandardCellular
Frequency (Center/Band)915MHz
Frequency Range902MHz ~ 928MHz
Antenna TypeWhip, Straight
Number of Bands1
VSWR-
Return Loss-
Gain5dB
Power - Max150 W
FeaturesCable - 609.6mm
TerminationN Type Male
Ingress Protection-
Grade-
Qualification-
Mounting TypeBracket Mount
Height (Max)50.748" (128.90cm)